fa-IRen-US

سخن مدیر عامل

پیام جناب آقای یوسف مرادلو

مدیر عامل محترم گروه صنعتی خالص سازان

 

                             شهروند فهیم - شهر زیبا - زندگی لذت بخش

 

موفقیت بسیاری از سازمان های بزرگ در سطح بین المللی با درنظر گرفتن حرکت سازمان ها به سمت و سوی اهداف و آرمان های خود، مرهون انجام یک سری اقدامات در راستای افزایش سطح علمی،‌ فرهنگی،‌ هنری و ورزشی جامعه و مردم می باشد که از آن به عنوان رسالت اجتماعی یاد می شود.

سازمان ها به منظور نیل به توان پاسخگویی اجتماعی در مقابل ذی نفعان و سایر افراد جامعه، باید به دغدغه های جامعه در خصوص محیط زیست، امور اجتماعی و بشردوستانه، اهمیت داده و متناسب با فرهنگ سازمانی خود، به تدوین سیاست های مسئولیت پذیری اجتماعی مبادرت ورزند.

مهمترین قسمت مسئولیت اجتماعی شرکت ها این است که اهداف خود را بر اساس تفکر هم زیستی سازنده با جامعه و پیشرفت دو جانبه بنا کنند.

در روند توسعه اقتصادی و اعتلای صنعت ضرورت ایجاب می کند که بالا بردن کیفیت زندگی مردم و دخالت و سهیم بودن در رفاه عمومی در اولویت قرار گیرد.

مسئوليت اجتماعی دربرگيرنده شفافيت فعاليت‌های كسب‌ وكار براساس ارزش‌هاي اخلاقی، تطابق با الزامات قانونی، احترام به افراد، تشكل‌ها و محيط زيست و حساس بودن به مسايل اجتماعی، فرااجتماعی و دراصل ارزش‌آفرينی همه‌جانبه و يكپارچه است  تا شركت‌ها علاوه بر كسب سود، مسئوليت آثار و تبعات فعاليت‌های خود را بر تمام ذي‌نفعان از آحاد جامعه تا کلیه امورات اجتماعی و فرهنگی درنظر بگيرند و بپذيرند.

شرکت ها همانند اعضای جامعه و شهروندان جامعه به این درک رسیده اند که آنها توسط جامعه به وجود می آیند و قوانین خود را از جامعه ای می گیرند که در آن فعالیت می کنند. آنها باید نقش، محدوده و هدفشان را در کنار درک کامل تأثیرات و مسئولیتهای زیست محیطی و اجتماعی را به هم مرتبط سازند.

گروه صنعتی خالص سازان  نیز با توجه به پیشینه تشکیل آن با تلاش و کوشش پرسنل زحمت کش این مجموعه  سوای از رسالت اقتصادی خود، همیشه نگاهی جدا از یک بنگاه اقتصادی به جامعه و مردم داشته و سعی نموده تا در شرایط مختلف، حضور خود را در کنار همه اقشار جامعه حفظ کرده و دوشادوش همشهریان عزیز بخشی از منابع خود را به دور از نگاه انتفاعی صرف امور فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی نماید.

همراهی با موسسات خیریه استان و حمایت از اقدامات خیرخواهانه ، حمایت از تیم های ورزشی از جمله تشکیل تیم فوتسال خالص سازان ، فوتبال رو میز ، تنیس روی میز ، شطرنج ، دارت و کشتی ، برگزاری تورهای گردشگری ، چاپ چند جلد کتاب و ساخت فیلم وکلیپ های حماسی وآموزشی ، حمایت و تعامل با رسانه ها ، انتشار نشریه خالص نامه سبز، راه اندازی سایت گروه صنعتی خالص سازان ، تشکیل کانال تلگرامی روابط عمومی شرکت خالص سازان با هدف اطلاع رسانی برنامه های شرکت و تشکیل گروه های تلگرامی گروه صنعتی خالص سازان با هدف دانش افزایی ، تعامل و هم اندیشی پرسنل ، همکاری با سازمان های مردم نهاد و دستگاههای مختلف در برگزاری برنامه ها ، برگزاری کلاس های مختلف آموزشی برای پرسنل ، حمایت از پرسنل در حین تحصیل ، ارائه خدمات رفاهی به پرسنل ، برگزاری جشن و مراسمات مختلف برای پرسنل ، تجلیل از پرسنل در مناسبتهای مختلف سال ، تزیین شرکت خالص سازان در مناسب های ملی و مذهبی ، حضور فعال در نمایشگاه های مختلف ، برگزاری مراسم روز درختکاری و کاشت نهال ، عیادت از بیماران ، ارسال تاج گل به مراسمات مختلف  تنها بخش کوچکی از فعالیت های اجتماعی و فرهنگی گروه صنعتی خالص سازان است .

همچنین تعهد به جامعه و حفظ محیط زیست از اركان اصلی  گروه صنعتی خالص سازان  به عنوان یكی از شركت های پیشرو ایران در زمنیه های صنعتی است. ما همواره كوشیده ایم تا همگام با رشد و پیشرفت ذینفعان خود را نیز در این مسیر یاری دهیم و مسؤولیتهای اجتماعی به عنوان یك اصل كلی در تمام سطوح  این گروه صنعتی جاری است.

حفظ محيط زيست نیز پاسخ به يکي از نيازهاي امروز جامعه براي نگاهداري بيش‌تر از محيط زيست و رعايت حقوق عمومي است و تخريب محيط زيست معلول نابرابريهای اجتماعی و استفاده‏های غلط از طبيعت و يکی از عوامل تضييع حقوق انسانهاست.

با نگاهی به متون ديني و اخلاقی مي‏توان دريافت که محيط زيست و توجه به تأمين سلامت آن و حرکت در جهت دستيابی به محيط سالم، از حقوق اساسی بشر است؛ همانگونه که تخريب محيط زيست در اثر نشناختن حقوق بشر است.

اين حق، ضمن اين که، داشتن محيط زيستی امن و سالم را براي همگان تضمين مي‏کند، وظيفه خودداري از فعاليتهايی را که به محيط زيست صدمه مي‏زند، بر افراد، سازمانها، شرکتها و دولتها تحميل مي‏کند ، که افراد با آگاهي کامل مي‏توانند در اتخاذ تصميمات زيست محيطی مشارکت داشته باشند.

گروه صنعتی خالص سازان ، گامهای بلندی در  راستای موازين زيست  محيطي  برداشته است. اين مجموعه داراي سيستم مديريت يکپارچه (IMS)  و دارای گواهینامه های ISO 9001 – ISO 14001 – OHSAS 18001 و ISO 50001مي باشد که  استفاده از سيستم هاي مديريتی  به سازمان  اين امکان را می دهد تا تأثير فعاليت هايش برمحيط زيست را شناسايی و ارزيابي کرده و تحت کنترل درآورد و در نهايت عملکرد زيست محيطی و همينطور خود را  بهبود بخشد.

امسال نیز در آستانه روز هوای پاک ، گروه صنعتی خالص سازان با برگزاری برنامه پاکسازی زباله های مسیر جاده زنجان تا شهرک صنعتی روی با حضور تمام پرسنل خود نشان داد که همچنان به پیمانی که با مردم در راستای حفظ محیط زیست بسته همچنان متعهد است و برگ زرینی بر افتخارات و مسئولیت های اجتماعی خود افزود و شعار همیشگی این شرکت شهروند فهیم - شهر زیبا و زندگی لذت بخش خواهد بود .

 

دی ان ان