دکتر ابوالفضل امیری مدیرعامل شرکت صنایع خالص سازان روی زنجان : تبادل اندیشه ها و خرد جمعی ، هدف مدیریت راهبردی خالص سازان است.

دکتر ابوالفضل امیری مدیرعامل شرکت صنایع خالص سازان روی زنجان : تبادل اندیشه ها و خرد جمعی ، هدف مدیریت راهبردی خالص سازان است.

شرکت صنایع خالص سازان روی زنجان بزرگ ترین تولید کننده شمش روی در خاور میانه با ظرفیت تولید 35هزار تن در سال به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در صنعت سرب و روی کشور می باشد. ای شرکت در راستای تکمیل زنجیره تولید ، اقدام به ایجاد واحد فلوتاسیون نموده  و خاک های مخلوط سرب و روی را به چهار محصول سرب سولفوره ، روی سولفوره ، سرب اکسیده و روی اکسیده تبدیل نموده و خاک روی اکسیده را در خط تولید کارخانه استفاده کرده و سه محصول دیگر را یا صادر کرده یا به صورت فروش داخلی به مشتریان ارائه می نماید . همچنین در راستای کمک به تولید انرژی مورد نیاز دولت اقدام به راه اندازی نیروگاه خرید تضمینی کرده و برق آن را به شبکه منتقل می نماید و به منظور جبران کمبودها و محدودیت های موجود در برق شبکه ، اقدام به احداث نیروگاه خود تامین 6/8 مگاواتی نموده که 6/3 مگاوات آن نصب و در حال راه اندازی می باشد. این شرکت با احداث واحد پودر روی نیز توانسته علاوه بر تامین پودر روی مورد نیاز خود در خط تولید به سایر شرکت های تولید کننده شمش روی خدمات دهد. واحد تحقیق و توسعه  مجرب و با تجربه این شرکت نیز توانسته در راستای بهبود شرایط ، نوآوری ، خلاقیت و ایجاد محصولات جدید ، یاری رسان بوده و مطمینا در سال 1402 نیز خبرهای خوبی از کارهای تحقیقاتی خالص سازان خواهیم شنید.

دکتر ابوالفضل امیری مدیرعامل شرکت صنایع خالص سازان روی زنجان در گفتگو با روابط عمومی این شرکت  ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن سال جدید و آرزو سلامتی و سعادت به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود همچنین موانع و مشکلات پیش روی این صنعت پرداخت.

دکتر امیری در ابتدای صحبت های خود نیروی انسانی شرکت خالص سازان را اصلی ترین سرمایه این شرکت دانست و احترام به این سرمایه انسانی را یک اصل دانست . وی برگزاری دوره های آموزشی و بالابردن سطح مهارت های فردی در بین کارکنان را از الزامات شرکت صنایع خالص سازان روی زنجان دانست و هم سو نمودن کارکنان با اهداف شرکت از طریق نظام مدیریت مشارکتی و پیشنهادات شرکت را ابزاری برای بکارگیری نیروی ابداع و ابتکار نیروی انسانی دانست. دکتر امیر در ادامه صحبت های خود ضمن ارائه تعریفی از سازمان یادگیرنده خاطر نشان کرد : سازمان یادگیرنده سازمانی است که افراد در آن هم یاد می دهند و هم از دیگران یاد می گیرند ، هم بر روی هم تاثیر می گذارند و هم از دیگران تاثیر می پذیرند و ما همواره بر این موضوع اصرار داریم که سازمان خود را یک سازمان یادگیرنده تربیت کنیم و خوشبختانه تا به امروز در این راه موفق بوده ایم . دکتر امیری همچنین پیشرفت و تعالی در سازمان را در گرو رشد آن دانست و گفت : هیچ موفقفیت و پیشرفتی حاصل نمی شود مگر با رشد و توسعه . وی تبادل اندیشه و خرد جمعی را هدف راهبردی سازمان دانست و افزود : ما در خالص سازان با برگزاری جلسات هفتگی با اعضاء کمیته مدیریت راهبردی به دنبال تعیین و تعریف یک مسیر دائمی برای رشد سازمان هستیم و با استفاده از تجربیات موفق و موثر گذشته و همچنین یافته های واحد تحقیق و توسعه و استفاده از دانش کارشناسان خود در مسیر رشد و پیشرفت سازمان حرکت خواهیم کرد و با کمک همکاران خود در کمترین زمان ممکن چشم اندازی را ترسیم نموده و برای تحقق و رسیدن به این چشم انداز از تمامی پتانسیل ها استفاده نموده و تمامی انرژی خود را بکار خواهیم گرفت . ما در شرکت خالص سازان در راستای رشد ، توسعه فردی و اجتماعی و بهبود وضعیت شهروند سازمانی تلاش می کنیم و تمامی همکاران ما در این زمینه هم سو و همراه هستند . در خالص سازان تک تک مدیران ، سرپرستان و کارکنان یکدل و در راستای اهداف  سازمان حرکت می کنند و من اعتقاد دارم که با این همدلی و همراهی می توانیم آینده ای روشن برای خالص سازان بسازیم .

ما معتقدیم پیشرفت با آسایش هیچ مناسبت و قرابتی ندارد ، هر جا که نیاز به پیشرفت هست باید تلاش ، کوشش ، پشتکار و جدیت باشد . ما به دنبال بهبود وضعیت ، نوآوری ، ابداع و خلاقیت هستیم و خلاقیت را اینگونه معنی می کنیم که چیزی را ببینیم که هیچ کس ندیده ، به چیزی بیندیشم که هیچ کس نیاندیشیده و آنگاه کاری را انجام دهیم که کسی موفق به انجام آن نشده است. دکتر امیری با اشاره به نقش شرکت خالص سازان در مسایل زیست محیطی گفت : ما در حوزه زیست محیطی در صنعت روی پیشتاز و پیشقدم  بوده ایم و منبعد نیز اینگونه خواهد بود . محیط تمیز و سرسبز شرکت ، ثبت چندین اختراع در زمینه های حفظ و نگهداری محیط زیست ، اخذ گواهینامه های ایزو  14001 محیط زیست و ایزو 50001 مدیریت انرژی و همچنین عضویت در انجمن بین الملی مدیریت سبز نشانه هایی از اعتتقاد ما به مسائل زیست محیطی می باشد . ما همچنین در حوزه مسئولیت های اجتماعی پیشرو بوده و از جمود و ساکن بودن در این زمینه پرهیز می کنیم ، چرا که خود را در قبال جامعه ای که از آن کسب روزی می کنیم مسئول می دانیم.  دکتر امیری با بیان این موضوع که خالص سازان الگوی موفقی در صنعت روی کشور است ابراز داشت: هر سازمانی برای ادامه فعالیت خود نیازمند برقراری ارتباط با محیط بیرونی می باشد ، تمام فعالیت های ما متاثر از محیط بیرونی بوده ، لذا ما نمی توانیم آن را بی اثر دانسته و به آن توجه نکنیم .متاسفانه مشکلات متعددی در زمینه صنعت علی الخصوص صنعت روی ایجاد کرده اند که انرژی تولیدکننده و صنعتگران را می گیرد و مانند ترمز بسیار قوی مانع از حرکت می شود . دکتر امیری در خصوص مشکلات و سنگ اندازی های که در مسیر صنعت روی صورت می گیرد گفت : خالص سازان به عنوان یک کارخانه صادرات محور، علی رغم تصمیماتی که پشت درهای بسته برای این صنعت گرفته می شود و با وجود شرایط بد حاکم بر صنعت روی کشور که تامین مواد اولیه ، قطعی های مکرر گاز و برق ، محدودیت های موجود در قوانین صادرات ، مشکلات بازار ارز و … که فقط گوشه ای از این مشکلات است توانسته از اعتبار خود در بازارهای بین المللی دفاع کرده و مشتریان خود را حفظ کند.

مدیرعامل شرکت صنایع خالص سازان روی زنجان در خاتمه صحبت های خود گفت :  هیچ کجای دنیا مرسوم نیست محصولی را که مازاد بر مصرف داخل می باشد ، در بورس عرضه نمایند اما ما مجبوریم ابتدا محصول خود را در بورس عرضه کنیم و پس از صدور مجوز اقدام به صادرات نمائیم که این امر موجب شکنندگی و کاهش قیمت شده و ضرر و زیان فراوانی را متوجه تولید کنندگان می نماید. از طرفی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی در یک مدل ایرانیزه ، خاک را با کمترین ظرفیت ممکن در بورس عرضه می کند که این امر موجب افزایش تقاضا و بالا رفتن قیمت خاک شده و تولیدکنندگان را به چالش می کشد و ما از مسئولین امر و در راس آنها از وزیر محترم صمت تقاضای رسیدگی و حل این مشکلات را داریم .

برچسب ها: بدون برچسب

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *